سوالات متداول

برای اینکه سولات احتمالی شما را پاسخگو باشیم این فرم را آماده کردیم، در صورتی که به پاسخ خود نرسیدید از فرم تماس با ما، پیام خود را ارسال کنید.

 • قرارداد های بیزینس کوچینک چند ماهه هستند؟

  با توجه به نیاز کوچی (کوچ شونده) 6 ماهه و یکساله

 • بیزینس کوچینگ چه تفاوتی با منتورینگ دارد؟

  منتورینگ به فرآیند استاد شاگردی گفته می‌شود که فرد برای افزایش مهارت و کسب و تجربه در کنار فرد باتجربه (استاد) قرار می‌گیرد. درحالی که کوچینگ مراجع با کوچ خود همراه می‌شود تا طی فرآیندی پتانسیل های خود را شناسایی و بهبود بخشد. ممکن است در رسیدن به اهداف باهم تشابه داشته باشند اما مسیر و عملکرد آنها متفاوت است.

 • شیوه‌های انجام کوچینگ چیست؟

  کوچینگ می‌تواند به صورت حضوری و غیرحضوری (آنلاین، فیلم، کتاب‌های آموزشی و…) انجام شود. دوره‌های کوچینگ به شیوه‌ی فردی و گروهی و با بهره‌گیری از نوین‌ترین شیوه‌های روان‌شناسی مثبت‌نگر برگزار می‌گردند. ما بر این باوریم که هر انسانی در راه زندگی خود به کوچینگ نیازمندست. پیشنهاد می‌کنیم اگر به دنبال بهبود سبک زندگی و خودشکوفایی هستید مربی یا کوچ حرفه‌ای را در کنار خود داشته باشید.

 • کوچ یا مربی چه تخصص و مدرک دانشگاهی دارد؟

  نیاز نیست که کوچ یا مربی حتما مدرک تحصیلی خاص یا دوره‌‌های آموزشی را گذرانده باشد. هر کسی می‌تواند ادعا کند که یک کوچ یا مربی است. اما این ادعا هنگامی حقیقت خواهد داشت که دارای تجربه و مهارت در زمینه‌ی کوچینگ باشد. در گذشته ریش‌سپیدان و افراد باتجربه با بهره‌گیری از تجربیاتی که در زندگی به دست آورده بودند به راهنمایی دیگران می‌پرداختند. امروزه دوره های آموزشی در سراسر جهان برای پرورش کوچ در مرکزهای آموزشی برگزار می‌شود و در پایان نیز مدارکی در این زمینه به فرد داده می‌شود البته درباره‌ی اعتبار و توانمندی افراد در این زمینه‌ها نمی‌توان از روی این مدارک قضاوت کرد. برخی از کسانی که به عنوان کوچ کار می‌کنند با وجود گذراندن این دوره‌ها توانایی کوچ کردن دیگران را ندارند. به بیان دیگر برخی از این دوره‌ها ارزش مهارت‌آموزی را ندارند و فرد تنها توانسته است کاغذی را به عنوان مدرک کوچ دریافت کند.

 • ایا بیزینس کوچینگ فقط برای کسب و کارهای بحران زده است؟

  یک تصور غلط وجود دارد که کوچینگ فقط در کسب‌وکارهایی که در بحران هستند و یا در بازارسازی به مشکل خوردند کاربرد دارد ولی در حقیقت یک از ویژگی‌های بیزینس کوچینگ، رشد سازمان‌ها و خروج از بحران و حل مشکلاتی از این قبیل است و فرقی نمی‌کند کسب‌وکارتان کوچک باشد یا بزرگ، به‌صورت محلی فعالیت می‌کنید یا بین‌المللی، کوچینگ همواره در نقش تسهیلگر به رشد سازمان شما کمک می‌کند.